Şerifoğlu Parke İzmir

Her bir ahşap, tüm doğal malzemeler gibi ayırt edici bazı karakteristik özelliklere sahiptir. Hangi ürün sizin zevkinize yakın, beklentilerinizi karşılıyor ve ihtiyaçlarınızla örtüşüyor ise, aslında bu özelliklerden birini tercih etmiş oluyorsunuz demektir. Kendine has dokusu ile mekânlara sıcaklık katan, doğallığı en güzel şekilde yansıtan ağaçlarda bile farklı dokunuşlarla, iddialı ve ihtişamlı bir tasarım yaratmak Şerifoğlu Parke ile mümkündür. Her ev kişinin karakter ve yaşam tarzını yansıttığı gibi, seçtiğiniz parkeler de kendi yaşayışınızla bütünleşmiş yaşam alanlarınızı anlamlı kılar ve size özgü bir stil oluşturur.

3 Katlı

Ahşap 3 katmanın ters açı ile birbirine basınç ve ısı altında yapıştırılması ile elde edilir. Parkenin adını veren, sert ahşaplardan üretilen üst tabaka kalınlığı 3,4 mm’dir ve 3 defa sistre-cila yapılabilmektedir. Alt tabaka, yüzeyde kullanilan ağacin yönüne doğru iğne yaprakli ağaçlardan yapilarak parkenin çalişmasini engellemek icin lamine edilmiştir. Orta tabaka, tam ters yönünde, küçük parçalar dik açi oluşturacak şekilde dengeyi sağlamaktadir. Üst tabaka parkenin üretildiği ağacin asıl görüntüsünü oluşturur. Doğada ömrünü tamamlamiş ağaçların kesilip özel kurutma işlemi yapıldıktan sonra boyuna lamine edilmesi ile üst tabaka oluşur. Yüzeyde kullanılan cila, 1 kat astar 6 kat Avrupa cila olup, ultraviyole işinlari ile sertleştirilmiş, ezilme ve çizilmelere dayanıklıdır.

Teknik Bilgi

Kalınlık : 14 mm

Üst Katman Kalınlık : 3,4 mm

Orta Katman Kalınlık : 8,6 mm

Alt Katman Kalınlık : 2,0 mm

EBATLAR

XL Plank

Genişlik : 195 mm

Boy : 1000 – 2400 mm

Maxi Plank

Genişlik : 146 mm

Boy : 800 – 1805 mm

Plank

Genişlik : 126 mm

Boy : 800 – 1400 mm

2&3 Strip

Genişlik : 195 mm

Boy : 2400 mm

2 Katlı

İki katlı lamine parkeler, doğal ahşap malzemenin birbirleri ile dik açı oluşturacak şekilde, ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile meydana gelir. 4 kenarına erkek ve dişi zıvanaları açılmış ahşap yer döşemeleridir. Yapıştırma sistem montaja uygun olarak üretilmiştir. Alt tabaka, parkenin yere daha iyi yapışmasını, rutubete karşı daha dayanıklı ve esnek olmasını sağlamak amacı ile dar parçaların aralarında boşluk bırakılarak bir araya getirilmesinden oluşmaktadır. Farklı döşeme şekillerine (seramikle birlikte, kare ve balıksırtı döşeme..) uygun olup, ahşaba görsel hareketlilik kazandırir.

Teknik Bilgi

Kalınlık : 10 – 14 mm

Üst Katman Kalınlık : 3,4 mm

Orta Katman Kalınlık : 6,6 mm

EBATLAR

Plank

Genişlik : 97 mm

Boy : 582 – 790 – 1190 mm

Kontrplaklı Lamine Parke

Teknik Bilgi

Kalınlık : 12 – 15 – 17 mm

Üst Katman Kalınlık : 3,4 – 5,2 mm

EBATLAR

Plank

Genişlik : 195 mm ve üzeri

Boy : 1800 mm ve üzeri